Az iskola bemutatása

Az iskola épülete a környező intézményekhez viszonyítva kitűnőnek mondható. Megóvására a fenntartó önkormányzatnak, az iskolavezetésnek, a pedagógusoknak és a tanulóknak egyaránt nagy gondot kell fordítaniuk. Mivel semmi sem tart örökké, minden átalakításra szorul, ennek érdekében mi is megtettük a magunkét. Nagy munkaként megemlíthetjük az épület tetőcseréjét, mellékhelyiségek felújítását, valamint a nyár folyamán a régi ablakok kicserélését. Egész év folyamán kisebb-nagyobb átalakításokkal igyekszünk szebbé varázsolni és otthonosabbá tenni iskolánkat.

Az iskola épülete előlről

Az iskola épülete hátulról

A nyugodt falusi környezet előnyeit kihasználva a természetet megismerni akaró, szerető és óvó tanulók nevelésére helyezzük a hangsúlyt. Családias környezetben, mindenre odafigyelve, ideális osztálylétszámok keretében lehetőségünk nyílik a differenciálásra, felzárkóztatásra, illetve a tehetséggondozásra.
Fontosnak tarjuk, hogy az iskola légköre olyan legyen, ahová szívesen lép be a gyermek és eltölti szinte egész napját. Az osztálytermek igen hangulatosak. Ízléses dekorációk igazodnak az évszakokhoz, jeles ünnepekhez, aktuális eseményekhez, a gyermeki alkotások pedig személyessé, otthonossá teszik azt a helyet, ahol napjaik jelentős részét töltik.

8. osztály

5. osztály

A művészeti jellegű szakköröket látogató tanulók széppé varázsolják a folyosókat. Elkészült munkáikból meglepetés ajándék lesz az ide látogató óvodásoknak, elsősöknek, vagy Anyák napjára. Szép dekorációt készítenek karácsonyra, húsvétra, vagy csak úgy a maguk örömére.